Podnoszenie standardów opieki urologicznej od 1949 roku
Polecamy
 
styczeń 2012
 
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7

XXVI SYMPOZJUM SEKCJI ENDOUROLOGII I ESWL POLSKIEGO TOWARZYSTWA UROLOGICZNEGO

W imieniu Zarządu Sekcji Endourologii i ESWL Polskiego Towarzystwa Urologicznego serdecznie zapraszam do wzięcia udziału XXVI Sympozjum Sekcji Endourologii i ESWL PTU, które odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2018 roku w Bydgoszczy


Tematem sympozjum będzie kamica układu moczowego, a w zasadzie minimalnie inwazyjne techniki usuwania złogów z UKM. Podobnie jak podczas ostatniego spotkania konferencja będzie odbywała się w konwencji semi-live. Eksperci zaprezentują w formie „how i do it” kluczowe etapy zabiegów: PCNL, URS, RIRS. Prezentacje opatrzone zostaną stosownym komentarzem, uzasadniającym wybór sposobu postępowania, dobór odpowiedniej techniki, jej możliwości i ograniczenia. Podstawą dyskusji będą krótkie filmy, nagrane i przygotowane przez prelegentów ukazujące wykonywane przez nich operacje. Mamy nadzieję ze tak przygotowane sesje będą dla nas ciekawym doświadczeniem i niepowtarzalną okazją poszerzenia wiedzy dotyczącej technik operacyjnych. Intencją sesji będzie zademonstrowanie różnorodności stosowanych technik i ich modyfikacji.

 

W dniu poprzedzającym sesje semi-live tj. 13.04.2018 przygotujemy transmisje live zabiegów PCNL i RIRS. Każdy z uczestników będzie mógł obserwować krok po kroku operacje wykonane przez ekspertów. Interaktywna łączność z operatorami umożliwi zadawanie pytań i komentowanie na bieżąco najciekawszych etapów zabiegu. Tego samego dnia podczas sesji międzynarodowej wspólnie z zaproszonymi gośćmi z sekcji szkolenia Europejskiego Towarzystwa Urologicznego zastanowimy się gdzie i jak można podnosić swoje umiejętności ucząc się technik endoskopowych. Dowiemy się jakie są systemy szkolenia endourologii w Europie. Zadamy pytanie, czy i jak nasi rezydencji i również my specjaliści możemy skorzystać z tych już wypracowanych mechanizmów. Porozmawiamy o tym jak Sekcja Endrurologii PTU może aktywnie włączyć się w europejski system szkolenia praktycznego urologów. To niezwykle istotne zagadnienie nie tylko dla rezydentów ale również dla specjalistów urologów. Rozwój nowoczesnych technik małoinwazyjnych RIRS, mini PCNL, tubeless PCNL, każe wszystkim operatorom poszerzać swoje umiejętności. Musimy mieć dostęp do nowoczesnych trainagerów ułatwiających szybkie opanowywanie nowych metod zabiegowych, podążających za zdobyczami techniki. Kto wie co przyniesie przyszłość, jakimi będziemy posługiwać się urządzeniami. Dzisiaj operowanie to nie tylko znajomość anatomii i zdolność podejmowania właściwych decyzji ale jeszcze umiejętność posługiwania się aparaturą high tech. Ideą która przyświeca Sekcji Endourologii PTU, jest nie tylko propagowanie nowoczesnych technik małoinwazyjnych ale również stworzenie systemów ich nauczania. Dlatego w piątek 13.04.2018 przeprowadzimy mini warsztaty na specjalnych trainagerach endoskopowych własnego pomysłu oraz dostarczonych przez naszych kolegów z EAU.

 

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXVI Sympozjum Sekcji Endourologii Polskiego Towarzystwa Urologicznego w dniach 13 – 14 kwietnia 2018 w Bydgoszczy.

 

 

Miejsce sympozjum

Opera Nova w Bydgoszczy. 85-070 Bydgoszcz, ul. Marszałka Focha 5.

Rejestracja:

Biuro Kongresowe Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

 

 

Dr n. med. Piotr Jarzemski

Przewodniczący Sekcji Endourologii, PTU

 

 

 

Oddział Urologii Laparoskopowej Ogólnej i Onkologicznej

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. de. Jana Biziela

ul. Ujejskiego 75, 85-168 Bydgoszcz

Tel. 52 3655306. E-mail: endourologia@biziel.pl